Ready-made firma - nejrychlejší cesta k založení s.r.o.


Výhody ready-made firmy na klíč

Ready-made firma na klíč má několik výhod oproti založení zcela nové firmy - zejména není nutné skládat základní kapitál a také zahájení podnikání je výrazně rychlejší.

Výhody

  • Není potřeba splácet základní kapitál - bez splacení minimálně 200 000 Kč není možné v České republice založit firmu. Podrobnější vysvětlení naleznete v častých otázkách.
  • Rychlejší zahájení podnikání - podnikání je možné zahájit okamžitě. V obchodním rejstříku je změna zapsána během 5-10 pracovních dnů, což neovlivňuje možnost podnikání od prvního dne po převodu. Založení, resp. vznik firmy trvá 2-3 krát déle.
  • Minimum práce pro zakladatele - založení společnosti formou ready-made firmy je jednoduché a rychlé. Seriózní prodejci ready-made firem nevyžadují od klienta více než poskytnutí základních údajů a jednu hodinovou schůzku k ověření podpisů. Více se dočtete v části postup prodeje ready-made společnosti.
  • Menší riziko zdržení nebo vyšších finančních nákladů - je-li např. zamítnut název společnosti, ostatní změny budou přesto zapsány do obchodního rejstříku a je možné takto podnikat. V případě založení firmy se zakladatelé vrací na úplná začátek a je nutné znovu hradit veškeré náklady.
  • Delší historie firmy - s ready-made firmou z předchozích let (většina lepších prodejců ready-made firem je za příplatek nabízí) bude Vaše společnost působit seriózněji.

Nevýhody

  • Nutnost většího důrazu na spolehlivého dodavatele ready-made firmy - při špatném výběru prodejce ready-made firem hrozí, že se nový majitelé firmy stanou obětí podvodu. Jak poznat seriózního prodejce naleznete na stránce 10 kritérií pro výběr seriózního prodejce.
  • Informace o původním majiteli ready-made firmy jsou dostupné v úplném výpisu z obchodního rejstříku. Na druhou stranu málokdo zkoumá úplný výpis z obchodního rejstříku,
  • Rychlost zahájení podnikání má svá omezení - zejména v případě chybného postupu obchodního rejstříku se může získání nového výpisu z obchodního rejstříku ve výjimečných případech protáhnout o 1-2 týdny. Podrobnosti o délce převodu ready-made firmy naleznete v části postup prodeje ready-made společnosti.